top of page
Global Crisis Response

Globalcrisisresponse Group

Public·114 members

Kosova Bjellorusia shiko live 21.11.2023 Shiko Tv


[[shiko tv=]-] Kosova U19 Sllovenia U19 2022 14 nëntor 2023 53 minuta më ... [STREAMING@@] Kosovo U19 vs Slovenia U19 live online 3 minuta më parë — See ...


[2] The show is hosted by Alaudin Hamiti and Jonida Vokshi. On March 17, 2023, famous Albanian rapper Arkimed Lushaj (known as Stresi) was announced as the winner of Big Brother VIP Kosova. [3] In June 2022, it was announced that Big Brother will come for the first time in Kosovo on Klan Kosova and Artmotion, with a celebrity version under the name Big Brother VIP Kosova. [4] The show is broadcast live 24/7 on two pay-per-view channels, Big Brother VIP Kosova 1 and Big Brother VIP Kosova 2, which are available on the Kosovan TV platform Artmotion, as well as on NimiTV and TVALB for the Albanian diaspora in other countries of Europe, United States and Canada. [5][6] On 27 June 2022, it was announced that Alaudin Hamiti will be the presenter of the live shows. [7] On 14 September 2022, it was announced that Jonida Vokshi will be the second presenter of the live shows, alongside Hamiti. [12] Big Brother VIP is a game show in which a group of celebrity contestants, referred to as housemates, live in isolation from the outside world in a custom built “house”, constantly under video surveillance. Access to television, the Internet, print media, and time is prohibited. In addition, the housemates live in complete confinement; they have no access to the outside world. Sometimes the viewers votes for their favorite housemates, and the housemates with the most votes had immunity. Also sometimes the housemates votes for their favorite housemate of house, and the housemate with the most votes had immunity. Kosova për shansin e fundit/ Dardanët përballen me Bjellorusinë, në kërkim të fitores së parëPërfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e dytë në këtë periudhë të eliminatoreve mbrëmjen e sotme përballë Bjellorusisë në fushën asnjanëse të Budapestit në Hungari, për shkak të personaliteteve që ka kundërshtari i tyre për të zhvilluar ndeshje në fushën e tij si pasojë e aleancës me Rusinë në luftën ndaj Ukrainës. Dardanët barazuan 0-0 me Rumaninë të premten në Prishtinë duke regjistruar kështu barazimin e tretë në tre ndeshje e luajtura në këto eliminatore të kampionatit Europian Gjermani 2024, duke rrezikuar të humbasë objektivin parësorë që ka, kualfikimin për në finalet e Europianit. Bjellorusia është e vetmja skuadër në Grupin ‘I’ që pas tre ndeshjeve të para nuk kanë ende pikë dhe ndodhen të fundit në tabelë. Ndeshja LIVE Bjellorusia dhe Kosova Ndiqeni Ketu - Shiko FutbollMiresevini ne ligen tuaj te preferuar. Ketu do te gjeni lajmet me te fundit rreth ketij kampionati, rezutatet direkte, konferencat per shtyp, transferimet me te fundit te shoqeruara me foto HQ, informacione dhe rekorde rreth lojtareve apo klubeve, administratore me pervoje te cilet kryejne shkelqyeshem punen e tyre! ShikoFutboll vjen me një super mundësi për të gjithë të apasionuarit e futbollit, duke i transmetuar online të gjitha ndeshjet në Faqen Tone zyrtar të ShikoFutboll. Link1 –> LINKU KRYESOR1 Link2 –> LINKU KRYESOR2 Link3 –> LINKU KRYESOR3 Link4 –> LINKU KRYESOR4 Super ndeshje ku spektakli nuk do te mungoje dhe do te jete i garantuar. [8] On 18 September 2022, it was announced that Olti Curri will be the opinionist in the live shows. [9] On 21 November 2022, it was announced that Afërdita Paqarada will be the second opinionist in the live shows, with Curri. [10] Paqarada was replaced by Anita Haradinaj on 23 January 2023. [11] On 18 November 2022, it was announced that Elita Rudi will present the spin-off show Big Talk, which is broadcast every Sunday afternoon, for more in-depth discussions about the show. 8 Prishtina dënohet me 700 euro 15/11/23 @ 14:14 FIBA EUROPE CUP 23/24 Peja dhe Trepça luajnë sot ndeshjet e radhës në FEC 15/11/23 @ 14:00 RIKTHIMI! FBK Superliga/Shqipëria/Liga tjera/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere Pas Teutës, Arti Hajdari do të jetë lojtar i KB Prizrenit 15/11/23 @ 13:46 STËRVITJA E KOSOVËS, PARA NDESHJES NDAJ ZVICRËS Hadërgjonaj dhe Vojvoda kthehen, Muriqi mungon 15/11/23 @ 11:54 TE GRUPI I KOSOVËS Me fitore sonte, Zvicra do të sigurojë evropianin 15/11/23 @ 11:29 INTERVISTA E SYLVINHOS PËR UEFA-në Evropiani/Kualifikimet për Evropian/Shqipëria Sylvino pë UEFA-në: “Gjithçka duhet të bëhet me zemër, sepse lojtari përfaqëson kombin” 15/11/23 @ 11:01 TOP ME TEKNOLOGJI TË RE EURO 2024: “Fussballliebe” me teknologji të re brenda topit 15/11/23 @ 10:49 DEL ORARI I NDESHJEVE TË PARA TË STINORIT 23/24 FBK Superliga/Balkan League/International/Liga tjera Përcaktohen dy ndeshjet e para të Prishtinës në BIBL 15/11/23 @ 09:30 RAPORTET Kualifikimet për Evropian/Kosova/Sportistë shqiptarë në botë Vedat Muriqi do të mungojë mbi 1 muaj! 14/11/23 @ 23:51 NJOFTIMI I FFK-së Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë FFK në kërkim të talentëve, dërgon 3 përzgjedhës në SHBA 14/11/23 @ 23:34 I LARGUARI NGA BASHKIMI, KALON TE EKIPI SHKUPJAN FBK Superliga/International/Transfere Çairi zyrtarizon Valmir Kakrukin 14/11/23 @ 23:21 ISH-LOJTARI I PEJËS, KALON TE BASHKIMI! Bashkimi zyrtarizon qendrën Brad Waldow 14/11/23 @ 21:15 MVP I XHIROS VIII Samuel Sessoms (Vëllaznimi) - MVP (8) 13/11/23 @ 23:12 Highlights: Prizreni-Prishtina 13/11/23 @ 20:15 PËRFORCIM I RADHËS NË "SEZAI SURROI" Eduards Hazners lojtar i ri i Bashkimit 13/11/23 @ 19:45 PAS NDESHJES NË TERRENIN E RËNDUAR TË "FADIL VOKRRIT" Evropiani/FFK Superliga/Kosova Komunikata e FFK-së për fushën, gjuan “topin” te institucionet 13/11/23 @ 19:07 TEAM OF THE WEEK TOP 5-shja e javës në Superligë (8) 13/11/23 @ 18:43 11-SHET FFK Superliga Superliga - Formacioni i javës (14) 13/11/23 @ 17:22 LIDERI VAZHDON ME FITORE Fitore rutinore për Ballkanin, përkundër mungesave 13/11/23 @ 15:47 Ballkani-Dukagjini, 11-shet startuese 13/11/23 @ 14:21 MOMENTE Highlights: Trepça-Istogu 13/11/23 @ 09:18 MOMENTET MË TË MIRA TË NDESHJES Highlights: Bashkimi-Ylli 13/11/23 @ 09:17 MOMENTET E NDESHJES Highlights: Vëllaznimi-Peja 13/11/23 @ 09:16 PRIMOŽ GLIHA, PAS NDESHJES Gliha: Kur Rashica e Muriqi luajnë bashkë, jemi shumë të fortë 13/11/23 @ 00:15 KRYEQYTETASIT TRIUMFOJNË! Pas dy humbjeve radhazi, Prishtina i kthehet fitores 12/11/23 @ 23:34 Notat e futbollistëve: Kosova-Izraeli 12/11/23 @ 23:13 FUSHA KATASTROFALE NË "FADIL VOKRRI", POR KOSOVA FITON! Rashica vendos, Kosova mposht Izraelin në fushën e rënduar 12/11/23 @ 22:48 FITORE PËR KËNDELLJE Drilon Hajrizi shkëlqen, Trepça i kthehet fitores 12/11/23 @ 20:44 Kosova-Izraeli, 11-shet startuese 12/11/23 @ 19:31 BASHKIMI - YLLI Ylli mposhtë Bashkimin, humbja e katërt rresht e Bashkimit 11/11/23 @ 21:40 VËLLAZNIMI - PEJA Vëllaznimi fantastik në “Shani Nushi”, seria pejane ndalet në Gjakovë 11/11/23 @ 19:25 S'KA FITUES NË LLOÇIN E FUSHËS! FFK Liga e parë Golat në fund, për barazim! 11/11/23 @ 19:10 TË RREZIKUARIT, BARAZOJNË! Istogu barazon edhe me trajnerin e ri 11/11/23 @ 19:03 DRENICA NJOFTON DINAMON ME HUMBJE Shpërthim në pjesë të dytë, Drenica ia shkakton humbjen e parë Dinamos 11/11/23 @ 18:56 PAS 3 NDESHJESH, TRAJNERI I RI ARRIN FITOREN E PARË ME EKIPIN! Arsim Thaçi shënon fitoren e parë me Suharekën 11/11/23 @ 18:51 NDAHEN PIKËT NË GJAKOVË Vëllaznimi s’arrin të mposht Phoenixin 11/11/23 @ 18:47 FITORE E RËNDËSISHME E SHTIMJANËVE Vjosa fiton dhe rikthen pozitën e dytë 11/11/23 @ 18:26 NË STADIUMIN "AGUSH ISUFI" TEPËR TË RËNDUAR E treta me radhë në shtëpi për Kikën 11/11/23 @ 18:17 RUAJË LIDERSHIPIN Kapiteni Kosumi vendos, e treta me radhë për Prishtinën e Re 11/11/23 @ 18:15 PA FITUES! Barazim pa gola në derbin e kryeqytetit 11/11/23 @ 18:05 LIGA E PARË Liga e Parë, rezultatet e ditës 11/11/23 @ 15:15 LIRIA - PRISHTINA Liria s’dorëzohet, lufton deri në fund dhe barazon ndaj Prishtinës 11/11/23 @ 15:02 LLAPI - FERONIKELI 74 Falë Hamdi Namanit, Llapi fiton pas 4 xhirove 11/11/23 @ 14:59 DRITA - FUSHË KOSOVA Besnik Krasniqi rikthen Dritën te fitoret, ndalet seria e Fushë Kosovës 11/11/23 @ 14:52 Liria vs. Në anën tjetër Kosova ende nuk e ka shijuar fitoren, pasi në tre sfidat e para me Izraelin, Andorrën dhe Rumaninë ka grumbulluar vetëm 3 pikë. Si për bjellorusët ashtu edhe për “Dardanët” fitorja është obligim nëse duan të vazhdojnë të mbajnë gjallë shpresat për një kualifikim të mundshëm. Ndeshja mes Kosovës dhe Bjellorusisë do të zhvillohet në stadiumin Szusza Ferenc të Budapestit pa tifozë por shqiptarët do të kenë mundësinë ta ndjekin drejtpërdrejtë në paketën SuperSport të platformës DigitAlb duke filluar nga ora 20:45. Ndeshja LIVE Bjellorusia dhe Kosova Ndiqeni Ketu - Shiko Futboll Miresevini ne ligen tuaj te preferuar. Ketu do te gjeni lajmet me te fundit rreth ketij kampionati, rezutatet direkte, konferencat per shtyp, ... LIVE: Bjellorusia 2:1 Kosova 19 qer 2023 — Bjellorusia 2:1 Kosova. 87′ Gol. Kosova e ngushton epërsinë e Bjellorusisë. Vedat Muriqi shënon nga penalltia. (Shikoni>>>>) Rumania Kosova drejtpërdrejt live 12 shtator 2 11 sht 2023 — Bjellorusia, Ishujt Faroe, Andorra Grupi H: Francë, Austri, Slloveni (FUTBOLLI***) Rumania Kosova shiko live 12 shtator 2023 16 q 4 orë ... SHIKO FALAS BIG BROTHER VIP KOSOVA LIVE – SHIKO FALAS BIG BROTHER VIP KOSOVA LIVEBig Brother VIP Kosova is a Kosovan reality game show based on the Dutch reality competition franchise Big Brother. [1] The show follows a number of celebrity contestants, known as housemates, who are isolated from the outside world for an extended period of time in a custom built house. Each week, one of the housemates is evicted by a public vote, with the last housemate named the winner. Big Brother VIP Kosova started airing on Klan Kosova on 5 December 2022. Sulmuesi Vedat Muriqi pretendoi për penallti pas një rrëzimi në zonë, por për arbitrin loja duhej të vazhdonte. Të besuarit e Giresse rritën presionin dhe provuan me Celinën, gjithsesi, portieri Sergei Ignatovich i tha jo mesfushorit. Kosova e pësoi dy herë, përkatësisht në minutat 73’ dhe 75-të, nga Morozov dhe Ebong. Muriqi ngushtoi shifrat në fund me penallti, pa mundur dot të ndryshojë fatin e takimit. VIDEO/ Komplikohet rruga për në Euro 2024, Kosova pëson disfatë ndaj BjellorusisëKosova komplikon shumë rrugën për në Euro 2024, pasi u mundën 2-1 në sfidën kualifikuese të luajtur në Hungari ndaj Bjellorusisë. Vendasit e nisën ndeshjen me “marshin e pestë”, teksa Ebong vendosi në provë portierin Muric që në minutën e parë. “Dardanët” u kundërpërgjigjën vetëm 5 minuta më pas, gjuajtja e Rudhanit nuk kishte saktësinë e duhur. Mesi i fraksionit sjell episodin më të rëndësishëm të 45 minutave të para. (FUTBOLLI***) Rumania Kosova shiko live 12 shtator 2023 16 q 11 sht 2023 — 16 qer 2023 — Kosova Rumania shiko live 16/06/2023 Kosova-Rumania, fillon Bjellorusia Kosova shiko live 18 qershor 2023 Atdhe. al Tv ... topsporti. com - Lajme Sport Shqip. FORMACIONET ZYRTARE Kualifikimet për Evropian/Shqipëria Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shet startuese 20/11/23 @ 18:10 DUELI HAPËS I XHIROS, I TAKOI — MYSAFIRËVE FBK Liga e Parë NewBasket mposhtet në ndeshjen e “nxehtë” nga Vushtrria 20/11/23 @ 17:47 PARA DUELIT TË FUNDIT KUALIFIKUES! Kualifikimet për Evropian/Kosova Kosova kryen stërvitjen e fundit, para duelit ndaj Bjellorusisë 20/11/23 @ 14:48 MINUTAT! Vetëm dy futbollistë, me minuta maksimale pas 7 ndeshjesh me Shqipërinë 20/11/23 @ 14:07 11-SHJA POTENCIALE Shqipëria - Ishujt Faroe, 11-shja potenciale e Sylvinhos 20/11/23 @ 09:35 SUPER-PORTUGALIA! Kualifikimet për Evropian/International Perfeksioni portugez mbyll ditën e kualifikimeve 19/11/23 @ 23:58 VUSHTRRIA FITON! Vushtrria shënon fitoren e tretë me radhë 19/11/23 @ 17:01 OPINION Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Analiza Shqipëria futbollistike dhe gërshërët e George Best-it 19/11/23 @ 16:11 DITA E FESTËS! Për ndeshjen e fundit, dyert hapen 3 orë më herët 19/11/23 @ 12:41 DEKLARATA E TRAJNERIT TË YLLIT FBK Superliga Flevarakis: Po bëhemi ekip 19/11/23 @ 12:03 DEKLARATA E TRAJNERIT TË VËLLAZNIMIT Plantak: Sulmi ishte i mirë, duhet përmirësuar mbrojtjen 19/11/23 @ 11:50 PLAYER RATINGS Zvicra-Kosova, notat e futbollistëve 18/11/23 @ 23:25 PËRSËRI BARAZIM NDAJ ZVICRËS Kosova barazon, Zvicra kualifikohet 18/11/23 @ 23:19 VIDEO NGA NDESHJA Highlights: Istogu - Ylli 18/11/23 @ 23:10 Highlights: Vëllaznimi - Bashkimi 18/11/23 @ 23:01 VAZHDON SERIA Ylli shënon lehtë fitoren e katërt me radhë 18/11/23 @ 20:45 ZVICRA - KOSOVA Zvicra - Kosova, 11-shet startuese 18/11/23 @ 19:36 VËLLAZNIMI - BASHKIMI Vëllaznimi i pandalshëm, fitorja e pestë me radhë! 18/11/23 @ 18:50 KOSOVA U19 Kosova Kosova U19 shkëlqen, deklason Ukrainën U19 18/11/23 @ 15:37 DY STARTUES MUNGOJNË! FFK konfirmon tre mungesa të rëndësishme për ndeshje ndaj Zvicrës 18/11/23 @ 12:03 DUEL PËR T'U HARRUAR! Rumania U21 mposht thellë Shqipërinë U21 18/11/23 @ 11:44 FUTBOLLISTI I KOSOVËS Hadërgjonaj: Kjo është ndeshje speciale 18/11/23 @ 10:40 NGA KONFERENCA Gliha: Duhet të jemi inteligjent për të arritur rezultat 18/11/23 @ 10:01 DEKLARATA E PËRZGJEDHËSIT TË SHQIPËRISË Sylvinho: Jam krenar që jam përzgjedhës i Shqipërisë 17/11/23 @ 21:35 Moldavia-Shqipëria, notat e futbollistëve 17/11/23 @ 20:35 ME BARAZIM NË CHISINAU Shqipëria vulos kualifikimin në EURO 2024 17/11/23 @ 19:16 FORMACIONET ZYRTARE Moldavia-Shqipëria, 11-shet startuese 17/11/23 @ 16:49 VETËM DY DUELE KËTË FUNDJAVË! Shtyhen dy ndeshje të Superligës 17/11/23 @ 15:38 SHORTI I RRETHIT TË PARË TË KUPËS SË KOSOVËS 2023/24 Kupa e Kosovës/FFK Superliga Në rrethin e parë të Kupës, dy ndeshje 17/11/23 @ 15:32 SHPRESAT DARDANE, PËRSËRI BARAZOJNË NDAJ BULLGARËVE Kosova U21: Përsërim barazim! 17/11/23 @ 14:59 Kosova U21 - Bullgaria U21, formacionet startuese 17/11/23 @ 12:01 SELEKTORËT ITALIANË, SIGUROJNË BILETA PËR EVROPIAN! Evropiani/Kualifikimet për Evropian Trajneri i katërt italian arrin në EURO 2024 17/11/23 @ 10:35 EKIPI I BIELSËS, MPOSHT KAMPIONIN E BOTËS Kualifikimet për Botëror/International Araujo dhe Nunez në festë, mposhtin kampionin e botës në “Bombonera” 17/11/23 @ 09:34 DUELI I RADHËS Kosova U21 kërkon fitore në “Zahir Pajaziti” 16/11/23 @ 23:31 KAPITENI I BALLKANIT Kualifikimet për Evropian/Sportistë shqiptarë në botë Edvin Kuc me gol, mban gjallë shpresat e Malit të Zi për kualifikim 16/11/23 @ 22:52 FITORE E RADHËS, FORMA PERFEKTE VAZHDON! Bora e pamëshirshme ndaj kundërshtarëve 16/11/23 @ 22:25 FA PRET ARTETËN Premier League Arteta në disciplinore pas deklaratave ndaj referëve 16/11/23 @ 21:54 KAPITENI I SHQIPËRISË, NË KONFERENCË PËR SHTYP Gjimshiti: Nuk nisemi për barazim, vetëm fitore! 16/11/23 @ 21:12 NGA KONFERENCA E SELEKTORIT SYLVINHO Syvinho pyetet për vendin e parë në grup dhe inteligjencën taktike 16/11/23 @ 21:04 SEANCA E FUNDIT STËRVITORE PARA UDHËTIMIT Me motiv maksimal ndaj Zvicrës 16/11/23 @ 15:53 BILETAT Nis shitja e biletave për ndeshjen Kosova - Bjellorusia 16/11/23 @ 12:15 WALTER MAZZARRI RIKTHEHET TE NAPOLITANËT Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere Amir Rrahmani nën urdhërat e trajnerit të ri 16/11/23 @ 11:52 PAS SHUMË SUKSESEVE Bundesliga/Transfere Union Berlin ndahet me trajnerin 16/11/23 @ 11:45 REFERËT Kosova/International Referët nga Kosova, në ndeshjet kualifikuese 16/11/23 @ 11:06 FORMACIONI I MUNDSHËM i SHQIPËRISË! Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/International 11-shja potenciale e Shqipërisë ndaj Moldavisë 16/11/23 @ 08:35 DARDANET U19 Kosova U19 e nis me barazim ndaj sllovakëve 16/11/23 @ 00:18 ZVICRA NUK E SIGURON KUALIFIKIMIN! Kualifikimet për Evropian/International/Sportistë shqiptarë në botë Xhaka rekorder i Zvicrës në barazim ndaj Izraelit 15/11/23 @ 22:43 PEJA MPOSHTET NË HOLANDË FBK Superliga/International/Liga tjera Den Bosch arrin fitoren e parë të grupit, mposht Pejën 15/11/23 @ 21:51 MPOSHTEN NË FUND Trepça s’ia del, mposhtet nga Leiden 15/11/23 @ 21:39 I RIU PO TESTOHET NË GJERMANI FFK Superliga U21/Sportistë shqiptarë në botë Pashtrik Morina në testime te Borussia Mönchengladbach 15/11/23 @ 19:44 SHIKO NDESHJEN DIREKT LIVE: Den Bosch - Peja 15/11/23 @ 14:58 LIVE: Leiden - Trepça 15/11/23 @ 14:55 SHI E ERËRA TË FORTA Stërvitja në shi, Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshje ndaj Zvicrës 15/11/23 @ 14:36 NGA INFORMATORI NR. Kosova për shansin e fundit/ Dardanët përballen me 19 qer 2023 — Kosova për shansin e fundit/ Dardanët përballen me Bjellorusinë, në Shqipëria LIVE · Fiks Fare · Video · Të gjitha programet · Guida TV · Top ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page